....::: Skup monet Łódź :::.... ....::: Aukcje monet :::.... ....::: Sklep numizmatyczny Łódź:::.... ....::: Monety / Informacje :::....


SCHAFRAN MONETY SKUP ŁÓDŹ SKLEP KOMIS AUKCJE WYCENA CERTYFIKATY USŁUGI ZŁOTE MONETY BLOG NOTOWANIA KONTAKT


"- Ja tu znam każdy dom, każdą firmę – zaczął mówić gorąco. – Pamiętam Łódź, jak miała dwadzieścia tysięcy, a dzisiaj ma trzysta! A ja się doczekam, jak ona mieć będzie pół miliona, ja nie umrę prędzej! Ja to muszę widzieć na własne oczy, muszę się ucieszyć."
W. Reymont - Ziemia Obiecana

"Mnie chodzi o co innego, ja chcę, żeby stawiali domy, żeby budowali fabryki, robili ulice, urządzali komunikację, przeprowadzali drogi! Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe, ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz. [wypowiedź Halperna]"
W. Reymont - Ziemia Obiecana

Monety, banknoty, miasto Łódź, kolekcjonowanie

Miasto Łódź, duże miasto w centralnej Polsce, dosyć wiekowe, bo jego historia sięga 1423 roku. Łódź dosyć długo była miastem rolniczym. W połowie XVII wieku miasto nawiedziła dżuma, która przetrzebiła liczebnie mieszkańców miasta. Jak podają niektóre źródła Łódź w roku 1800 liczyła około 200 mieszkańców. Jednak raptem 20 lat później nastąpił rozkwit Łodzi, kiedy to zjechali tutaj licznie włókiennicy z Niemiec. Miasto rozwinęło przemysł i stało się jednym z większych w Polsce i największym w Polsce centralnej. Również dzisiaj jest miastem tranzytowym, w którym wiele się dzieje.
Nasz sklep znajduje się w samym centrum, niedaleko głównego Placu (Wolności), z pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Niedaleko Pałacu Poznańskiego i słynnej Manufaktury, zaprojektowanej, tak aby przypominała stare włokiennicze fabryki. Serdecznie zapraszamy na ul. Legionów 14. 200 metrów od Placu Wolności. Aby zapoznać się z ofertą skupu monet serdecznie zapraszamy na stronę SKUP MONET ŁÓDŹ
Dojedziesz do nas z łatwością z każdego punktu miasta.Oprócz monet kupimy

 • banknoty, medale, odznaki,
 • stare srebra i platery,
 • stare zegarki (złote, srebrne),
 • stara biżuteria,
 • artefakty techniczne,
 • inne ciekawe antyki


  Zapraszamy: SKUP MONET ŁÓDŹ

  Zobacz komentarze użytkowników ALLEGRO
  Zapraszamy do przeczytania następnych sekcji i podstron. Pozdrawiamy. Zespół firmy Schafran.


 • STRONA GŁÓWNA

  Copyright by Krzysztof Szafrański. Mobile: 0505-135-124. Info at schafran@wp.pl. Wszelkie prawa do materiałów znajdujących się na stronie posiada PHU SCHAFRAN.